زنان مدیر,حسابداری,موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

کشورهای دارای بیشترین سهم زنان مدیر و حسابدار

زنان مدیر

امروزه زنان مدیر در هر سازمانی وجود دارند.اما نابرابری های شغلی و اجتماعی در بازار کسب و کار میان زنان و مردان امری تقریباً رایج می باشد که در تمامی دنیا نتوانسته است برخی از زنان قدرتمند و توانا را از دستیابی به موفقیت شغلی و درآمدی باز دارد. امروزه ما شاهد حضور پر رنگ زنان در رده های بالای مدیریتی، هر چند به نسبت بسیار کمتری از مردان هستیم.
کماکان زمانی که از مدیران موفق و پر درآمد صحبت میشود همه ذهن ها ناخواسته سمت مدیران مرد نام آشنا میرود و کمتر پیش میاید اخباری را درباره زنان موفق و پردرآمد به گوشمان بخورد. با این حال در ۲۰ سال گذشته شاهد افزایش روز افزون و موقیت آمیز خانم ها در پست های مدیریتی و حسابداری بوده ایم.

ویژگی های رهبری زنان

  • زنان در قدرت بخشیدن و تشویق کردن کارکنان و تیم ها بهتر از آقایان عمل می کنند.
  • رفتار زنان به نوعی است که صداقت بیشتری را در کار حکم فرما نموده و درعین حال بیشتر از مردان در ارتباط با کارکنان می باشند.
  • رهبران زن در واکنش نشان دادن به درخواست های کمک بهتر و سریع تر عمل می نمایند.
  • زنان معمولا دارای تحمل بیشتری از این دیدگاه می باشند که جامعه تشکیل شده از افراد متفاوت است و زنان قدرت بیشتری از مردان در پذیرش این تفاوت ها دارند.
  • زنان در تشخیص مشکلات بسیار سریع تر و صحیح تر از آقایان عمل می نمایند.
  • زنان در مشخص کردن انتظارات شغلی و تهیه بازخوردهای باارزش و تشویق کننده بسیار بهتر از آقایان می باشند.
  • مردان در مقایسه با زنان معمولا تصمیم گیرندگانی سریع می باشند. مدیران مرد معمولا در ساختن ارتباطات گذرا و تشکیل تیم های موقت در جهت نیل به اهداف کوتاه مدت موفق می باشند.

اما شاید دوست داشته باشید بدانید که کدام کشورها بیشترین مدیران زن را دارا هستند.

احتمالا فکر میکنید که کشور آمریکا در مقام اول جهان قرار دارد ولی کاملا در اشتباهید. بر اساس گزارش سازمان بین المللی کار که متعلق به سازمان ملل است کشور جامائکا با ۵۹.۳ درصد بالاترین نسبت مدیران زن را داراست و ایالات متحده با ۴۲.۷ درصد در جایگاه پانزدهم قرار دارد.

زنان مدیر1

اما کشور عزیزمان ایران با ۱۴.۶ درصد در رتبه ۹۰ قرار دارد که امیدواریم با توجه به سطح تحصیلات خانم ها در ایران بزودی شاهد افزایش این رقم در سالهای آینده باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *