چرا حسابدار شویم؟حسابداری,موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

چرا حسابدار شویم؟

چرا حسابدار شویم؟

این مقاله به شما کمک خواهد کرد که آیا به سراغ رشته حسابداری و در کل حسابدار شدن بروید یا خیر.

نه تنها برای دانش آموختگان حسابداری، بلکه به کسانی که دید کافی نسبت به این رشته ندارند نیز راهگشا خواهد بود.

  • آرزوهای کودکی

ما از دوران کودکی به فکر شغل آینده بوده ایم.ازپزشک شدن و آرزوی پرواز تا مهندسی و پلیس شدن اما هیچ کودکی به فکر حسابدار شدن نیست در صورتی که این رشته یکی از رشته های مهم و حیاتی امروز جامعه ماست .اغلب دانشجویان رشته های حسابداری و رشته های مرتبط نیز دید درستی نسبت به این رشته ندارند و بعد از گذشت چند ترم به این رشته علاقه مند شده و دیدشان کاملا عوض میشود.

  • بازار کار مطلوب در کشور

امزوزه در تمامی شرکت ها،فروشگاهها،سازمان های کوچک و بزرگ،خدماتی و بازرگانی و…شغل حسابداری خواهان دارد.زیرا تمامی اینها به جمع آوری و طبقه بندی حسابها و دفاتر خود نیاز دارند.خصوصا اینکه در سالهای اخیر با توجه به اجرای قوانین مالیاتی توسط دولت نیز به رونق بازار کار جامعه حسابداری منجر شده است که به این ترتیب تمامی اصناف و شرکت های کوچک هم به تخصص افراد حسابدار نیاز دارند.

  • تقاضای همیشگی از طرف بازار کار

شغل حسابداری جزو مشاغلی است که در هر شرایط اقتصادی بازار کار با ثباتی دارد.چراکه چه در شرایط رونق اقتصادی و یا رکود اقتصادی نیاز بازار کار به حسابداران افزایش میابد.در شرایطی که جامعه به سوی رونق میرود شرکتها و سازمان ها به توسعه کسب و کار خود میپردازند که به این ترتیب کار حسابداران نیز رونق میابد و در شرایط رکود که به تبع آن شرکتها دچار ورشکستگی شده و با تعدیل نیرو مواجه خواهند شدآخریم نفراتی که شرکت را ترک خواهند کرد حسابداران هستند.

  • امکان کار به صورت شخصی یا پاره وقت

بسیاری از حسابداران کار چندین شرکت و صنف را به صورت پاره وقت و در زمانهای دلخواه خود انجام میدهند و یا با صرف زمان اندکی به شرکتهای مختلف و ارائه خدمات مشاوره ای مالی به کسب درآمد قابل توجهی میپردازند.

لازم به ذکر است که بسیاری از فارغل التحصیلان حسابداری همچنان بیکار هستند اما به یاد داشته باشید که میزان استخدام این رشته همواره نسبت به سایر رشته ها بیشتر است و ملاک استخدام دانش فنی و مهارت های تخصصی میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *