movafaghiyat-malyموفقیت مالی،موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان،موسسه حسابداری،شرکت حسابداری

موفقیت مالی و نکات رسیدن به آن

موفقیت مالی و نکات رسیدن به آن

موفقیت مالی ،از گذشته تصور می شد افراد موفق, با این استعداد متولد شده اند و یا اینکه ثروتشان را به واسطه ی پول و ارث پدرشان به دست آورده اند.فقرا فقیر به دنیا می‌آیند و ثروتمندان ثروتمند.

اما با مطالعه ی زندگی بسیاری از افراد موفق یا ثروتمند به این نتیجه می رسیم که این مطالب صد در صد درست نیست و آنها نیز مشکلاتی داشته اند و با پشتکار مشکلات را حل کرده ی و به موفقیت رسیده اند.

اسمش را شانس بگذاریم یا تقدیر در زمانه ای زندگی میکنیم که خیلی از مسیرها را دیگران قبلا طی کرده ده‌اند و دیگر نیاز نیست مانیز همان مسیر را طی کنیم و فقط با خواندن سرگذشت دیگران ، مثل آن است که همانقدر زندگی کرده و تجربه کسب کرده ایم .البته بدون آنکه صدمات آنها را خورده باشیم . امروزه ثابت شده، اگر کارهایی مشابه دیگر آن انجام دهیم و شرایطی مشابه آنها ایجاد کنیم به احتمال بسیار زیاد نتایج مشابهی خواهیم گرفت . تقلید و الگوبرداری بسیار ساده تر از نوآوری است .

در ادامه نکاتی را در مورد موفقیت مالی با هم بررسی می کنیم

 

۱- موفقیت مالی .هیچ چیز به اندازه شکست موجب موفقیت نمی شود.

به یاد داشته باشید که هیچ انسان موفقی  یک شبه و بدون شکست به موفقیت نرسیده . البته انسان های ضعیف بعد از شکست دچار ناامیدی می شوند و همه چیز را یکباره رها میکنند لازم به ذکر است از هر ده تاجر میلیاردر در دنیا ۸ نفر قبلا ورشکست شده‌اند.

استیو جابز شخصی که بارها با شکست مواجه شد در این باره می گوید: زمانی که تجربه یک اشتباه یا یک شکست را دارید وقتی دوباره سعی میکنید کافی است به علت شکست فکر کنید و ببینید چگونه می توانید عمل کنید که بهتر نتیجه بگیرید، و اگر متوجه نشدید شاید باید یک بار دیگر بر شکست بخورید تا متوجه اشتباه خود شوید . در این حالت می‌توانید روش خود را بهینه سازی کنید.

 

۲- موفقیت مالی .هر کاری دوست داری انجام بده اما همیشه دنبال پول هم باش .

بیشتر افراد تمام عمر به دنبال چیز خاصی هستند جز پول. هنر، معنویات، شغل مورد علاقه، تحصیلات ….همه خوب و عالی هستند ولی شاید ی روزی متوجه شوید که سالهای زیادی از عمرتان گذشته و نتوانستید به اهداف مالی که داشتید دست یابید. اما لازم است که در کنار هر لذت و فعالیت مهمی در زندگی درآمد نیز داشته باشیم. مثلا در حوزه هنر ،هنری را یاد بگیریم که بتوانیم از آن طریق کسب درآمد کنیم .چه بسیارند هنرمندانی که با کارهای خلاقانه و هنر خود درآمد خوبی نیز به دست آورده اند.

 

۳- موفقیت مالی .به جای کاهش هزینه ها ،به جای پس انداز ،درآمدت را افزایش بده .

خرج کردن همیشه لذت بخش است همه دوست دارند که به سفر بروند و تمامی احتیاجات خانواده را تامین کنند .البته پس انداز کردن خیلی خوب است اما به یاد داشته باشیم زندگی کوتاه است و فرصت ها کوتاه تر شاید روزی دارائی و پس اندازی که به سختی جمع کرده اید و هیچ لذتی از زندگیتان نبرده اید به ارث تبدیل شده و در جیب دیگران برود.  پس انداز باید هدفمند باشد ، یعنی بتوانید ازپس انداز تان نیز پول در بیاورید.   پول باید همیشه در گردش باشد تا بیشتر و بیشتر شود .برای مثال فعالیت دربازار بورس سرمایهگذار ی یا پیدا کردن منبع درآمد بیشتر با توجه به توانایی‌هایی که داریم.

 

۴- موفقیت مالی. تقلید کردن گاهی بسیار سریعتر و بهتر از نوآوری جواب می دهد.

همه انسانها خلاق نیستند و نمی تواند چیز جدیدی ابداع کنند خب چاره چیست ؟این موضوع مهم نیست چون هر انسانی استعدادی خاص دارد .با این حال هنوز هم می توانید به فردی موفق تبدیل شوید .راه حل آموختن از دیگران است. به زندگی افراد موفق توجه کنید و راه نجات را بیابید.

 

۵- موفقیت مالی. کاردانی خوب است، اما شناخت فرد مناسب خیلی با ارزش تر است.

در این مورد توجه داشته باشید که در انتخاب افراد دقت کافی داشته باشید و بهترین و شایسته ترین ها را برای همکاری یا انجام کار انتخاب کنید. گاهی برای انجام کاری نیازمند هزینه‌های بیشتری هستیم، اما ممکن است آن هزینه برای ما منافع بیشتری نسبت به همان کار با هزینه کمتر داشته باشد .پس در درجه اول به منافع اهمیت دهیم تا هزینه ها .

 

۶-موفقیت مالی. بلند پرواز باش و ایده ها و اهداف را خیلی بزرگ انتخاب کن .ذهن تو محدودیت ندارند.

همیشه برای خودتان بهترین چیزها را تصور کنید. شما انسانی مهم هستید و باید به بهترین ها برسید .اگر ایده و هدف شما آنقدر بزرگ نباشد برای رسیدن به آن اشتیاق نداشته باشید خیلی زود آن را از یاد خواهید برد .این هدف آنقدر باید بزرگ باشد تا صبح به خاطر آن از خواب بیدار شوید و کاری کنید تا به آن هدف و مقصد برسید .

 

۷- موفقیت مالی. با ایجاد شغل ثروت خود را افزایش دهید .

افراد فکر می‌کنند باید برای دیگران کار کنند تا پول در بیاورند . اما چرا خودمان شغلی ایجاد نکنیم تا دیگران برای ما پول در بیاورند؟ شما به راحتی می توانید با ایجاد شغل برای افراد توانا و با استعداد پولدار شوید .

متاسفانه از کودکی به ما آموخته‌اند درس بخوانیم تا بتوانیم شغل خوبی پیدا کنیم اما کسی نگفت درس بخوانیم تا برای دیگران شغل ایجاد کرده و دیگران را به کار بگیریم .امروزه کارآفرینی به یک علم و رشته تحصیلی تبدیل شده. انسان هایی هستند که فرصت ها را به فرصت‌های طلایی تبدیل می‌کنند ،آن ها ایده هایشان را می فروشند و یا راه اندازی میکنند و بعد سرمایه‌گذار جذب میکنند.

 

موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان با بهره گیری از تیمی خبره و حرفه ای و با بیش از ۱۵ سال سابقه آماده ی ارائه ی کلیه خدمات مالی ،حسابداری، حسابرسی ،آموزشی و  انواع مشاوره برای اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *