مشاوره مسائل میان شرکا،موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

مشاوره مسائل و اختلافات میان شرکا

مشاوره مسائل و اختلافات میان شرکا

مشاوره مسائل و اختلافات میان شرکا. مشاوره در دنیای امروزی برای هر کاری  ضروری ست و با مشورت کردن میتوان از تجربه ی فردی متخصص استفاده کرده تا کمتر متضرر شویم. یکی از موارد مشاوره، مشاوره مسائل میان شرکاست که بسیار با اهمیت است و به توضیح آن میپردازیم.

در ابتدای هر کاری مواقعی پیش میاید که میان شراکت و ادامه کار به تنهایی دچار تردید میشوید. در چنین شرایطی احتمال دارد که به خاطر مسائل مالی به داشتن شریک فکر کنید.

با این فکر و پیدا کردن شخص مناسب باید تصمیم نهایی را خودتان بگیرید و در نظر داشته باشید که اگرصداقت و شفافیت کافی در ارتباطات شما و شریکتان وجود داشته باشد، چه بسا به پیشرفت کاری و کسب سود نیز برسید.

اما با این حال شاید روزی با مشکلی مواجه شدید وعطای شراکت را به لقایش ببخشید و شراکت را منتفی کنید. زیرا ممکن است شرکا بر روی اهداف و یا ارزش های مجموعه توافق نداشته باشند و این اختلافات موجب ایجاد تعارضات و بحث و جدل در کسب و کار میشود.

در این شرایط مسائل و مشکلاتی بوجود میاید که به راحتی میان شرکا قابل رفع نیست وبه اختلاف می انجامد.

حال با این فرض و مشکل مطرح شده شرکا چگونه به رفع این مشکل بپردازند؟

شاید به این فکر کنید که بهتر است نزد یک مرجع قضایی رفته و به رفع اختلافات و رسیدن به حق و حقوق قانونی خود برسند!

اما راه حل ساده تری نیز وجود دارد و آن مراجعه به یک مشاور مالی ست.

فرض کنید شرکا برای حل و فصل مسائلشان از روش قضایی و مراجعه به دادگاه استفاده کنند. به این ترتیب ابتدا باید شکایت تنظیم شود و خواهان و خوانده به دادگاه معرفی شوند.

حال باید در انتظار روز دادگاه ماهها روزشماری کنند و البته از وجود یک وکیل کارکشته و مجرب نیز نباید غافل شد. این پروسه ماهها و شاید سالها به طول بینجامد.

حال به راه حل ساده ی خود میپردازیم.

در زمانی کوتاه به مشاور مالی مجرب مراجعه کرده و مسئله ی ایجاد شده را مطرح میکنیم. مشاور با دانش مالی و حسابداری خود موارد را بررسی کرده و در زمانی کوتاه و با هزینه ای بسیار کمتر به رفع مشکل میپردازد.

ممکن است این اختلافات فقط یک سوء تفاهم بوده و شرکا به ادامه ی همکاری فکر کنند و در نهایت همه چیز به خیر و خوشی حل و فصل خواهد شد.

پس در اینجا به اهمیت مشاوره مالی پی بردید.

مشاوره مالی در مباحث زیادی کاربرد دارد و با دانش یک فرد متخصص میتوان نتیجه ای مثبت گرفت تا بهتر بتوان تصمیم گیری کرد.

موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان با تیمی متخصص و بهره گیری از دانش روز حسابداری و مالی اماده ی ارائه ی انواع مشاوره از قبیل مالی، مالیاتی، مسائل شرکا، طراحی و اجرای سیستم های مالی وانواع مسائل مالی و حسابداری آماده ی ارائه ی خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *