عیدی,حسابداری,موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

عیدی کارکنان

عیدی کارکنان

بدون شک شما هم با شنیدن کلمه ی عیدی خوشحال شده و بیاد ایام خوش کودکی و عیدی گرفتن می افتید. کارکنان دولت و کارگران نیز در پایان سال منتظر اعلام عیدی هستند.

در ادامه به توضیح جامع تری پیرامون عیدی می پردازیم.

عیدی کارکنان دولت

عیدی کارکنان دولت در هرسال با توجه به مصوبه های دولت مشخص می گردد که مبلغ نهایی آن پس از تصویب هیات وزیران خواهد بود و همچنین چگونگی واریز آن به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ خواهد گردید.

با توجه به آنچه که سخنگویی سازمان برنامه و بودجه در مورد عیدی سال ۹۷ گفته است ، با در نظر گرفتن رشد ده درصدی حقوق ها در سال جدید ، پیش بینی می شود که عیدی کارمندان دولت ۹۳۰ هزار تومان باشد.

عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران

در هر سال هیات وزیران میزان مبلغ عیدی و پاداش آخر سال مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را معین کرده اند و عموما در ماه بهمن اعلام می گردد که سازمان تامین اجتماعی سریعا پس از ابلاغ آن را به حساب مستمری بگیران واریز خواهد کرد.

البته با وجود اینکه در سال های اخیرا، سازمان تامین اجتماعی با محدودیت های از نظر منابع روبرو بوده است ولی همواره سعی نموده تا بتواند با تامین اعتبار مناسب ، میزان عیدی مستمری بگیران و بازنشستگان را در اولین زمان ممکن به حسابهایشان واریز نماید.

عیدی کارگران

تمامی کارگاه‌های مشمول قانون کار موظف به پرداخت عیدی و سنوات به هر یک از کارگران خود می باشند، که مبنای محاسبه آن یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد، بعنوان عیدی و پاداش می باشد، و مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارکنان نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی بیشتر شود. حداقل عیدی کارگران ۱میلیون و ۸۵۰هزار تومان و حداکثر عیدی ۲میلیون و ۷۸۰ هزار تومان برای سال۹۷است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *