قانون کار,حسابداری,موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

دانلود کتاب قانون کار

قانون کار

اولین قانون کار ایران در مجلس شورای ملی تصویب شد.

تصویب این قانون در نتیجه مبارزات پیگیر ۳ اتحادیه کارگری در ایران بود که «شورای متحده مرکزی اتحادیه‌های کارگران و زحمتکشان ایران» را تاسیس کرده بودند.

دولت لایحه قانون کار را در سال ۱۳۲۳ تصویب و به مجلس فرستاد اما مجلس دو سال بعد حاضر به بررسی آن شد.

شرکت نفت انگلیس حاضر به پذیرش این قانون نشد و در پی آن با اعتصاب کارگران در بخش‌های مختلف صنعت نفت درگیریهای گستردهای میان کارگران و پلیس رویداد.

در سال ۱۳۳۷ دولت منوچهر اقبال با مشاوره سازمان بین المللی کار قانون کار جدید را تصویب و به مجلس فرستاد. این قانون در ۲۶ اسفند ۱۳۳۷ تصویب و جایگزین قانون قبلی که با تلاش اتحادیه‌های کارگری تصویب شده بود کرد.

وزارت کار و امور اجتماعی قوانین و مقرراتی در مورد  کار و امور مربوط به آن وضع نموده که حق و حقوق کارگر و کارفرما در آن لحاظ شده. مسلما اجرای این قوانین و ضوابط مربوط به آن به نفع هردو طرف خواهد بود به شرطی که بدرستی اجرا شوند.

 از نواقص وارده به  قانون کار فعلی جمهوری اسلامی ایران این است که کارفرمایان خصوصی با عقد قراردادهای یکماهه یا بعد از گذشت هر ماه عقد قرارداد ماه گذشته انجام می‌شود و بعضاً با مبلغ غیر واقع (حداقل حقوق) که در صورت امضا نکردن کارگر با تهدید اخراج روبرو بوده که کارگر مجبورا آن را امضا می‌کند

به این منظور در فایل زیر کتاب قانون کار را برای شما گنجانده ایم. امید است راهگشایی برای پرسش های شما باشد.

کارگر به چه کسی اطلاق میشود؟

کارفرما کیست؟

دستمزد تعیین شده طبق قانون کار چه شرایطی دارد؟و ….

لینک دانلود: قانون کار

 

موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان با بهره گیری از تیمی خبره و کارشناسان ارشد حسابداری  آماده مشاوره  و انجام تکالیف قانونی متناسب با فعالیت شغلی شما می باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *