باورهای غلط جامعه نسبت به حسابداران,حسابداری,موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

باورهای غلط جامعه نسبت به حسابداران

باورهای غلط جامعه نسبت به حسابداران

باورهای غلط زیادی درباره ی نقش حسابدار و حسابرس در جامعه وجود دارد که بخشی از آن بدلیل این است که حسابداران کمتر درباره کارشان صحبت میکنند زیرا اصل امانتداری برای آنها خیلی مهم است و این باعث شده تا حسابداران افراد محافظه کاری باشند و در نتیجه درک عموم از حرفه حسابداری خلاف واقع باشد.

باید بدانید که یک حسابدار در هر رویداد تجاری قابل ملاحظه, با یک وکیل برابر است.

در ادامه این باورها را با هم بررسی میکنیم.

باور غلط شماره ۱)

“حسابدار روی یک صندلی مینشیند و اعداد و ارقام را با هم جمع میزند.” ولی در حقیقت حسابدار مانند یک کاراگاه در جست و جوی سود یا زیان سازمان خود است.

باور غلط شماره ۲)

“حسابدار یک فرد منزوی است و با کسی ارتباط ندارد” ولی حقیقت این است که بیشتر وقت حسابدار صرف ارتباط رودر رو میشود تا بتواند راهبرد های سازمان خود و موقعیت آن را بررسی کند.

باور غلط شماره۳)

“حسابدار وقت زیادی صرف میکند” ولی باید بدانید که اوج ساعات کاری حسابداران معمولا در دوره های گزارش دهی و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی است که وقت زیاذی به خود اختصاص میدهد.

باور غلط شماره ۴)

“حسابدار تحت فشار زیادی کار میکند”در حالی که بیشتر فشارها ناشی از تعهد کاری است و این تعهد برای حسابداران خوشایند است.

باور غلط شماره ۵)

“حسابداران بنابر آموزشی که در دانشگاه دیده اند بیشتر دفتر دارند و با چالش های کوچکی روبرو هستند”ولی باید بدانید که حسابداری عبارتست از استفاده از اطلاعات مالی برای کمک به هدایت راهبرد های واحد تجاری در بالاترین سطح ممکن.

باور غلط شماره ۶)

“حسابداران پاداش متوسطی دریافت میکنند” در حالی که حرفه حسابداری  همواره پاداش دهی قابل توجهی داشته است.

باور غلط شماره ۷ )

“حسابدار همان صندوقدار است”در حالی که حسابداری ثبت و نگهداری و گزارشگیری اسناد مالی ست ولی صندوقدار تنها بارکد کالا را مشخص کرده و مبلغ را دریافت میکند و هیچ دخالتی در سیستم حسابداری ندارد. در واقع صندوقدار شدن نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارد و هر کسی میتواند آن را انجام دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *