شرکت، موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

انواع مشاوره های مالی در موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

انواع مشاوره های مالی در موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان

مشاوره در دنیای امروزی امری بسیار مهم است. همانطور که به مشاوره پیش از ازدواج میرویم برای اینکه متوجه شویم میتوانیم با شخص مورد نظر به تفاهم برسیم و یا مشاوره های تحصیلی که مثلا در رشته ای خاص موفق خواهیم بود یا خیر. مسائل مالی نیز از این امر مستثنی نیست و

به دلیل اهمیت مسائل مالی و همچنین استفاده حداکثری از منابع مالی اشخاص سعی می کنند با ریسک کمتری به چلو پیش روند و احتمال خطا و ضررهای مالی را به حداقل برسانند.

به این ترتیب موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان با وجود کارشناسان خبره و مجرب در زمینه های مالی و حسابداری انواع متفاوتی از مشاوره مالی را جهت رفع مسایل مالی مختلف ارائه مینماید.

       ۱.مشاوره جهت توسعه و یا ایجاد کسب و کار

 

امروزه با وجود تورم و عدم ثبات قیمت ها امکان ضررهای مالی بسیاری وجود دارد. اما میتوان پیش بینی کرد که در صورت ایجاد کسب و کار جدید چه میزان منفعت و  هزینه وجود دارد و بعد از چه مدت زمان به سود دست خواهیم یافت و یا اینکه در چه صورت به زیان خواهیم رسید. به این ترتیب با چشم بازتری برای ایجاد کسب و کار خود اطمینان مییابیم. همچنین در چه صورت میتوان از انواع تسهیلات بانکی استفاده کرد و طی چه مدت میتوانیم بازپرداخت تسهیلات داشته باشیم.

برای توسعه کسب و کار نیز میتوان به بررسی هزینه ها پرداخت و بررسی کرد که آیا با توسعه کسب و کار و انجام هزینه های بیشتر به سود بیشتری خواهیم رسید یا خیر.

 

        ۲.مشاوره برای اختلاف میان شرکا

گاهی دو یا چند شریک در مبحث کاری خود به دلیل ناآگاهی از مسائل مالی با اختلاف مواجه میشوند و نمیدانند به کجا مراجعه کنند و قصد شکایت و گذراندن مراحل طولانی قضایی را ندارند. به این ترتیب با مراجعه به یک مشاورمالی بی طرف از صحت عملیات حسابداری خود اطمینان حاصل کرده و اختلافات مالیشان در کوتاهترین زمان حل خواهد شد.

مورد بعد در همین رابطه جدایی شرکا از یکدیگر است که به دلایلی از ادامه ی مسیر کسب و کار یا شغل خود منصرف میشوند. با مراجعه به مشاور مالی به حق و حقوق واقعی خود خواهند رسید و بدون هیچ اختلافی به همکاری با هم خاتمه خواهند داد.

        ۳.مشاوره در مورد امور مالیاتی

گاهی شرکت ها در موارد مالیاتی خود دچار مشکل میشوند و یا اینکه اصلا نمیدانند از عملیات مالی و مالیاتی خود به چه صورت مطلع گردند و اینکه از کجا شروع کنند، چکونه در سیستم مالیاتی ثبت نام کنند، چه وظایفی بر عهده شان خواهد بود و….

در این موارد نیز با مراجعه به یک مشاور مالی از تمامی مراحل آگاهی می یابند و همچنین با شناسایی مشکل پیش آمده به برطرف کردن موارد خواهند پرداخت.

تا اینجا به توضیح مختصری از موارد مشاوره پرداختیم. در آینده با ما همراه باشید تا موارد بیشتری را با هم مطالعه کنیم.

 

موسسه حسابداری محیا محاسبان کاردان با بیش از ۱۵ سال سابقه در زمینه مالی، حسابداری، حسابرسی و مشاوره آماده ی ارائه ی کلیه خدمات مالی و حسابداری به اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *