مشاهده گزارشات معاملات فصلی

امکان مشاهده گزارشات اعلام شده شما به سازمان مالیاتی

امکان مشاهده گزارشات اعلام شده شما به سازمان مالیاتی

صورت معاملات فصلی در نظام اقتصادی جمهوری اسلامی به عنوان یکی از مهم‌ترین اسناد مالی تلقی می‌شود که وجود آن، لازمه برپایی عدالت مالیاتی در کشور خواهد بود. همان طور که می دانید اداره مالیات به منظور برپایی عدل در اخذ مالیات‌های مستقیم ملزم به دریافت اسناد معتبر از سوی مودیان خواهد بود.

از همین رو بر طبق ماده ۹۵ قوانین مالیاتی کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلف می‌باشند، در زمان خرید یا فروش کالا از صورت حساب فروش استفاده نمایند و اطلاعاتی هم چون: صورت حساب، شماره اقتصادی و… را در صورت معاملات فصلی ثبت نمایند و بر طبق ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، کلیه اسناد مالیاتی را به صورت فصلی به یکی از شعب ادارات مالیاتی کشور ارائه دهند.

سازمان مالیاتی با ایجاد یک دسترسی جدید در “سامانه صورت معاملات فصلی امکان مشاهده اطلاعات و معاملاتی که اشخاص ثالث به عنوان طرف معامله با شما به سازمان امور مالیاتی اعلام نموده اند را فراهم نمود. این اطلاعات شامل معاملات فروش، خرید و قرارداد می باشد که بصورت فصلی قابل گزارشگیری است.

طبق اعلام سازمان امور مالیاتی این فهرست حداقل اطلاعات موجود در سامانه می باشد که به صورت سیستمی بر اساس کد/شناسه ملی و شماره اقتصادی قابل نمایش به شما می باشد. بدیهی ست که اطلاعات کامل در زمان رسیدگی توسط مامورین مالیاتی در اختیار مودیان قرار خواهد گرفت.

مشاهده گزارشات معاملات فصلی1

این گزارش با هدف کاهش مغایرات معاملات اشخاص حقیقی و حقوقی بعنوان طرفین معامله در صورت معاملات فصلی اعلامی به سازمان امور مالیاتی ایجاد گردیده است.

برای ورود به سامانه صورت معاملات فصلی اینجا را کلیک کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *